ŞİRKET PROFİLİ

ANOG, Enerji Sektörü (petrol, doğalgaz, proses boru hatları, deniz yapıları , LNG terminalleri ve elektrik santralleri); Gübre tesislerinin kurulması (NPK,DAP, AN/CAN ve Briketleme) konularında Danışmanlık ve Temsilcilik hizmeti sunan Türkiye’de yerleşik bir şirkettir.

ANOG, temsilciliğini ve stratejik işbirliği yaptığı firmalara, 30 yılı aşkın bir süredir iş geliştirme hizmetleri sunmaktadır. Uluslararası üne sahip birçok firmanın temsilciliğini bünyesinde barındıran ANOG, bu firmaların Türkiye’deki kamu ve özel sektör kuruluşlarına hem yurtiçinde hem de yurtdışında (Orta Doğu, Türki Devletler ve Afrika) hizmet vermelerini başarı ile sağlamaktadır.

YÖNETİM VE HİSSEDARLAR HAKKINDA:

Şirket kurucusu Nasuhi Çandarlı, 1968 yılında İstanbul Üniversitesi/Fizik -Matematik bölümünden, 1969’da da İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Mühendislik bölümünden mezun oldu. Doktora eğitimini ise İngiltere’de Nükleer Mühendislik alanında tamamladı. Eğitimini takip eden yıllarda, Türkiye’nin önde gelen firmalarından TEKFEN İnşaat ve Tesisat A.Ş.’de çalışan Çandarlı, 1984 yılında ANOG’u kurdu. Kurulduğu yıldan itibaren, şirketin yönetiminde aktif rol alan Çandarlı, özellikle boru hatları, LNG terminalleri, elektrik santralleri, deniz yapıları , Amonyak, Fosforik Asit ve Gübre Tesislerinin kurulması konularındaki deneyimini yerli ve yabancı firmalara sunmaktadır.


Nida Çandarlı Sözügeçer, işletme eğitimini Virginia Üniversitesi’nde 2001 yılında tamamladıktan sonra, Northwestern Üniversitesi’nde lisans üstü çalışmalarına devam etti. Golf İşletmeleri, golf/hotel yatırımları konularında deneyime sahip olan Nida Çandarlı Sözügeçer, Amerika’da golf sahası yatırımları ve kulüp yöneticiliği yaptı. 2009 yılında Türkiye’ye gelerek, Belek bölgesinde yer alan ülkenin en kapsamlı golf/konut/otel projesinin proje geliştirme ve operasyon direktörlüğünü yürüttü. 2012 yılında ANOG’a katılan Sözügeçer 2014 yılına kadar hem Enerji ve Gübre konuları ile ilgilenmiş, hem de şirketin Golf ile ilgili sektörde genişlemesinde aktif rol almıştır. Halen HILTON Group’da İş Geliştirme Direktörü(Türkiye) olarak görev yapmaktadır.